Rowlingová proti trans lidem a Radcliffe se jich ostře zastává

06:06 | 10.6. 2020 | LGBT | Martin Kučera
Harry Potter vs. Rowlingová

Vlna bojů pro a proti transgenderové populaci se zdvihla loňského roku a jako tsunami se přesouvá časem až do dnešních dnů. J.K. Rowlingová napsala na svém twitterovém účtu, že „skutečné ženy menstruují“ a spousta známých lidí ji začalo oponovat.

Vše začalo, když se Maya Forstaterová začala soudit se zaměstnavatelem za propuštění kvůli názorům proti trans lidem. Na svém twitterovém účtu totiž veřejně kritizovala vládní návrhy na schválení možnosti volby změny pohlaví. J.K. Rowlingová se ji zastala slovy, že „skutečné ženy menstruují“. Možná by to zůstalo bez větší odezvy, jenže Rowlingová začala psát celou sérii podobných twitterů. V dalších psala, že: „není správné vyhazovat ženy z práce kvůli názoru, že pohlaví jsou neměnná.

Slavná herečka Patricia Arquettová ji odpověděla: „Nesouhlasím s Mayou pro mnoho důvodů.“ A nebyla ve svém názoru osamocená. Emma Watsonová, představitelka Hermiony Grangerové v Harrym Potterovi zareagovala: „Trans práva jsou lidská práva.“ Hermiona alias Emma je svými názory v LGBT komunitě již známá a tak to nikoho moc nepřekvapilo. Slavný režisér Neil Gaiman ve stejném vlákně zareagoval slovy: „Samozřejmě, že na trans životech záleží. A ano, trans práva jsou absolutně lidská práva.“. A dalších 37.000 komentářů následovalo a je velmi obtížné nalézt ty souhlasné s Rowlingovou.

Daniel Radcliffe alias Harry Potter se Emmy Watsonové později zastal. Doslova napsal:

Transgender ženy jsou ženy. Jakékoliv prohlášení o opaku se snaží vymazat jejich identitu a důstojnost. Je to v přímém rozporu s radami profesionálů zdravotnických organizací, které mají odborné znalosti na mnohem vyšší úrovni než Ty nebo Já. Musíme toho dělat mnohem víc pro podporu transgenderových lidí a ne se snažit zneplatnit jejich totožnost a způsobit jim další újmu.
Prohlášení napsal Daniel Radcliffe na webu LGBTQ komunity The Trevor Project.

Odkazy a zdroje k ponoření do problematiky:Komentáře