Battle Angel Jamese Camerona

13:07 | 24.7. 2018 | James Cameron | Martin Kučera
Battle Angel Jamese Camerona

Otec filmů Avatar, Terminátor a Titanic, nejúspěšnějších filmů historie, James Cameron se spustil s Robertem Rodriguezem, autorem hitů jako Desperado (1995), Od soumraku do úsvitu (1996), Spy Kids, Tenkrát v Mexiku, Sin City - město hříchu a narodilo se jim kyberpunkové dítě Alita. James Cameron, který se věnuje pokračování Avatara se snímku zhostil jako producent a Rodriguez si sedl na režisérskou židličku. Což by mohlo fungovat, protože oba tvůrci jsou zkušení matadoři, kteří hovoří stříbrným jazykem skrz plátno naprosto plynně a diváci jim rozumí.

Příběh se točí kolem roztomilé Ality, což je však anděl s ďáblem v těle. Jedná se o stvoření z dob temnějších než tma a beznadějnějších než beznaděj. Doktor Ido pátrá po nepoužívém kyborgu a nalezne Alitu, která si nevzpomíná odkud pochází, ani co vlastně je. Jenže Alita v sobě skrývá neskutečnou moc, která dokáže zvrátit éru smrti, kterou na Zemi rozpoutal Tifares.

Film Alita: Bojový anděl sepsal James Cameron spolu s Laete Kalogridis a režisér Rodriguez jim do toho také mohl mluvit. Námětem byla manga Gunnm od Yukito Kishiro. V hlavních rolí si, po pečlivém výběru, zahrají Rosa Salazar (Labyrint: Vražedná léčba), Christoph Waltz (Bůh masakru), Jennifer Connelly (Hrdinové ohně, Mahershala Ali (Skrytá čísla, Ed Skrein (Deadpool a Jackie Earle Haley (Temná věž). Distrubuce do amerických kin bude odstartována 21. prosince 2018 a to v RealD 3D a IMAX 3D. V českých kinech se film objeví o den dříve.Komentáře