Natáčení nových Avatarů v plném proudu

07:06 | 8.6. 2020 | Avatar | Martin Kučera
Avatar pět, čtyři, tři i dva najednou

Natáčení druhého dílu světového megahitu Avatar se přerušilo kvůli koronaviru, stejně jako všechny velkofilmy. Nyní se však vrací do vyjetých kolejí. A natáčení jede plnou rychlostí na Novém Zélandě.

Avatar

Úžasný svět planety Pandory nám režisér James Cameron představil v roce 2009. Zcela unikátní biologická diverzita ohromila každého filmového fanouška, který často s otevřenou pusou zíral na překrásné tvory, které nikdy neviděl. Poté se začal rozvíjet příběh o tvorech s průsvitnou svítívě-modrou pokožkou. I člověk s fantazií si podobné věci jen těžko dokázal před Avatarem představit.

Příběh Avataru se točil kolem planety a její záchraně, v podstatě mohl divák rozpoznat určitou souvislost s devastováním té naší planety. Avatar tak s krásnou scenérií, úchvatným příběhem zároveň i zdvihal ukazováček na diváky. "Nedovolte devastaci žádné planety, ani té vaší vlastní, jako by zaznívala v hlavách diváků tato věta mezi řádky příběhu". Žádný dobrodružný příběh není úplný bez závěrečného boje a vykreslení ušlechtilých vlastností po kterých toužíme i v reálném světě, ale často je nacházíme jen v tom filmovém. A ani na tomto poli nás nenechal Avatar stát osamoceně.

O pokračování Avatara se mluvilo ještě před koncem filmu. Producenti měli jasno ještě před natáčením, pokud to bude hit a my o tom vůbec nepochybujeme, tak nebude jen jedno. A Cameron jak má ve zvyku opět všechny převezl, nenatáčí jedno pokračování Avatara. Nenatáčí ani dvě další pokračování Avatara, ale rovnou čtyři.

Natáčení Avatara 2: Cesta vody

Pokračování Avatara ve druhém díle bylo v plánu již v roce 2014, ale kvůli zemětřesení v Japonsku chybělo mnoho důležitých záběrů pod vodou a tak se premiéra odložila o dva roky. Další odložení kvůli cyklickým světovým katastrofám na sebe nenechalo dlouho čekat a tak se premiéra odložila na prosice 2021, což je aktuálně (červen 2020) poslední ohlášený termín.

Natáčení Avatara 3: Nositel semen

Mnoho scén třetího Avatara se natáčí zároveň s druhým dílem. Finanční úspora stavění scenérie, chatrčí i přesunu štábu bude značná a to je hlavní důvod. V souvislosti s tématem filmu i procítění do příběhu nařídil James Cameron v čase natáčení nových pokračování jíst pouze veganskou stravu. Alespoň to uvedl veganský informační server LiveKindly.co. James Cameron nedlouho poté založil s manželkou veganskou společnost Verdient Foods Inc., která se zaměřuje na výrobu a distribuci veganských pokrmů.

Natáčení Avatara 4: Tulkunský jezdec

Plánovanou premiéru má čtvrtý díl Avatara 4 stanovenou dva roky po předchozím díle na prosinec 2025.

Natáčení Avatara 5: Pátrání po Eywě

Avatar 5 by mohl přijít do kin v prosinci 2027. Aspoň to tvrdí oficiální prohlášení týmu Jamese Camerona. Některé scény Avataru 5 se natáčí souběžně s Avaterem 2, 3 a 4. Nicméně sám Cameron k tomu dodává: "Pokud Avatar 2 a 3 nevydělají dost peněz, tak všechna další pokračování se odpískají."

Avatar 6: Nová Pandora

Avatar 6 je čistá spekulace autora článku, ale pokud známe zákulisí vzniku nových filmů, které jsou řízené úspěchy těch předchozích a často přáním fanoušků. Tak určitá pravděpodobnost vzniku šestého Avatara tu je. A jak známe Camerona, tak můžeme říct, že někde ve stínu ostatních Avatarů se šestka určitě někde skrývá. Necháme se překvapit.

Mercedes Avatar AVTR

Avatar Mercedes VisionaVTR

Leskem Avatarovi slávy se chce ovanout i firma Mercedes a tak představila koncept vozu Mercedenz Vision AVTR, který má evokovat prostředí Pandory a světa Avataru. Podle svých vlastních reklamních materiálů má VISION AVTR představovat interakci mezi lidmi, strojem a přírodou.

Mercedes VISION AVTR se samozřejmě řadí mezi elektromobily a disponuje výkonem 110 kWh a na plné nabitý se chlubí dojezdem 700 km. Nový koncept baterie umožňuje plné nabití za 15 minut. Interiér plně odráží exteriér a tak o futuristický pocit při řízení elektromobilu VISION AVTR nebude nouze. Interiér pokrývá veganská kůže DINAMICA®, která plně respektuje všechny živé tvory na planetě Zemi. Podle výrobce se jedná o recyklované staré oděvy, PET láhve a ostatní odpadky, kterými lidé hojně zásobují planetu.

Svět po Avatarovi už nikdy nebude jako dřív, vizionář James Cameron svými filmy i aktivitami ovlivňuje celou škálu lidských činností a zájmů. Nechme se pohltit.Komentáře