Matrix 4

Natáčení Matrixu 4 opět v plném proudu

Původní Matrix vznikl v hlavách sourozenců Lilly & Lana Wachowski a do kin doslova vtrhl roku 1999. Druhé pokračování následovalo v roce 2003 a závěr trilogie ve stejný rok. Poslední díl nebyl přijat stejně vřele jako předchozí dva, ale stejně má celá série punc výjimečnosti i po mnoha letech. Mnoho citátů z filmů Matrix doslova zlidovělo napříč celým světem.

Po mnoha letech se Keanu Reeves a Carrie-Anne Mossová vracejí ve čtvrtém pokračování a i když se oba zdráhali, tak volání červené pilulky zvítězilo. "Nikdy jsem si nemyslela, že se to stane, nic takového jako Matrix 4 rozhodně nebylo v mém plánu" řekla Carrie-Anne v rozhovoru pro časopis Empire. Keanu Reeves byl přesvědčen kvalitou scénáře a stejný důvod byl dost pádný i pro jeho filmovou partnerku. "Lana Wachovski napsala úžasný scénář s nádherným příběhem, který se mnou rezonuje," dodal Reeves.

Režie se ujme jen polovina režijního duetu původní série. Lilly, sestra Lany doslova řekla, "jsem už jedno nohou venku a nechci se vracet". O jejím znechucení Hollywoodem se spekuluje delší dobu. Vizionář a podnikatel Elon Musk napsal na svůj twitter hlášku z filmu Matrix: "Vezmi si červenou pilulku" a dcera prezidenta Donalda Trumpa na to odpověděla "Přijato".

Lilly Wachowski zareagovala na oba dva slovy: "S*ru na vás oba". Stala se doslova alergickou na všechny zmínky minulého života i přetvářky celého amerického snu.

Příběh nového Matrixu 4 není zatím zveřejněn, ale není důvod si myslet, že charakter hlavních postav se výrazně změní. Duch Matrixu bude prostoupen i v novém pokračování světa mentálních projekcí digitálních osobností našeho bytí.

Edit: původní plán premiéry se postupně přesouval z 2020 do 2021 a nyní (7.7.2020) to vypadá, že premiéra nebude dřív než v roce 2022.

Přihlášení

Nemáte účet? Registrace

Chceš se podílet na div.cz?

Napiš nám info@div.cz

Naše sociální sítě:
Natáčení Matrixu 4 opět v plném proudu

Sdílet na: