Cruella, celovečerní film podle postavy z animáku 101 dalmatinů

08:06 | 9.6. 2020 | Cruella | Martin Kučera
Emma Stone jako Cruella

Aby dobro vyniklo potřebuje kontrast, bez zla není dobro viditelné. A jeden z takových reflektorů je i Cruella de Vil, která se poprvé objevila v adaptaci 101 dalmatinů z roku 1961. Původně vedlejší role, která jen dokreslovala hlavní postavy však od počátku byla doslova démonicky přitažlivá. A nyní k šedesátinám jejího představení dostane celovečerní film.

Film Cruella bude žánrově zasazen do kriminální komedie a režisérskou židličku obsadí australský rodák Craig Gillespie známý pro své snímky Já, Tonya nebo Do posledního dechu. Hlavní roli přijala Emma Stone, která se do podvědomí zapsala již v roce 2007 filmem Superbad a pak se už jen vrývala hlouběji snímky jako Bláznivá, zatracená láska, Amazing Spider-Man či mafiánském thriller Gangster Squad – Lovci mafie. Jednu z producentských rolí si vzala pod patronát představitelka Cruelly z filmů 101 dalmatinů a 102 dalmatinů, herečka Glenn Close.

Cruella de Vil je jméno plné slovních hříček, které však nejlépe vyniknou v původním jazyce angličtině. Odkazuje na slova jako krutá a ďábel, příjmení de Vil je údajně literární narážka na Draculu Brama Stokera, kdy hrabě Dracula kupuje v Londýně dům pod falešným jménem Hrabě De Ville. Autorka knihy 101 dalmatinů Dodie Smith si zase v roce 1939 koupila automobil Rolls-Royce 25/30 "Sedance de Ville" což bylo tehdejší označení "městského auta" a v něm vozila svého dalmatina Pongo. Narážek a odkazů je tedy velmi mnoho. Samotný film Cruella by měl plátna světových kin začít okupovat 28. května 2021 pod patronátem společnosti Walt Disney.Komentáře