Nejlepší animované filmy, animáky, všech dob

Seznam nejlepších animovaných filmů za posledních deset let

Animované filmy ovládají mysl náročných diváků čím dál více. V animovaných filmech není nic nemožné a jediný limit je fantazie, která však nemá hranice. Nejlepší filmy podle diváků často kopírují rozpočet těchto filmů a tak seznam nejdražších animovaných filmů by nebyl příliš rozdílný. Tento seznam je však zaměřen na divácky nejatraktivnější a tím pádem je možné použít i označení "nejlepších" animovaných filmů.

Rebelka

Rebelka 2012 | USA | Dobrodružný, Animovaný, Komedie, Rodinný
Odvážná lučištnice dodává prastarým legendám nový rozměr a sama se stává legendou. Vzepře se systému a vydá se svojí vlastní cestou navzdory vytýčené trase rodinou. Film představil poprvé světu nový zvukový systém Dolby 3D.

Raubíř Ralf

Raubíř Ralf 2012 | USA | Animovaný, Komedie, Rodinný
Antihrdina touží po uznání a být hrdinou, kterým se každý chce stát. To je poměrně obtížné, když jste už zaškatulkován. Ale animované prostředí dokáže i nemožné. A o tom je Raubíř Ralf, o cestě za snem, který se opravdu splní a to je dobrá inspirace i pro naše vlastní životy.

Na vlásku

Na vlásku 2010 | USA | Animovaný, Rodinný
Animovaná hudební komedie Na vlásku vypráví příběh o dívce s dlouhými vlasy a magickou schopností. Uvězněná dívka v hradu svých rodičů se osvobodí pomocí svých vlasů a vydá se na netradiční dobrodružství, které odhaluje mnoho humorných situací. Námětem byl příběh z dílny bratří Grimmů. Na produkci bylo vydáno mnohem více peněz než na produkci Avatara z roku 2009.

Velká šestka

Velká šestka 2014 | USA | Dobrodružný, Animovaný, Komedie
Geniální konstruktér roborů Hiro a jeho přátelé, který je každý úplně jiný zažijí díky souhře mnoha náhod velké dobrodružství. Příběh, který obsahuje vše co má dobrý příběh mít vznikl na motivy komiksu od Marvelu, ale je natolik změněn a mnoho postav vypuštěno, že není s Marvelem spojován.

Zootropolis: Město zvířat

Zootropolis: Město zvířat 2016 | USA | Animovaný, Dobrodružný, Komedie
Moderní město, který oplývá různorodostí v takové výši, jak je to jen možné. V něm hrdinové všedních dní, kteří svojí všedností jsou velmi nevšední. Hrdinové na pravém místě i když se je společnost snažila zaškatulkovat kam nepatří. Seznámíte se s lenochodem na úřadě, zaječicí v policejních službách nebo mazaného lišáka.

V animovaném hitu Zootropolis je možné narazit na odkazy a plakáty na mnoho jiných animovaných filmů. Například v ulicích města můžete spatřit plakát na film Velká šestka nebo Raubíř Ralf.

Já, padouch

Já, padouch 2010 | USA | Animovaný, Rodinný
Idylický příběh, který graduje v největší loupež všech dob, který by již někdo těžko překonal. Zločinec Gru plánuje ukrást měsíc, ne pardón, je to Měsíc. Ano, vlastní zbraň vysílající zmenšovací paprsky a tak už to zní uvěřitelněji. Jenže Měsíc nepatří nikomu jak ho může tedy ukrást? Ne, Měsíc patří všem!

O tři roky vzniklo pokračování s názvem Já padouch 2, který nám říkal, že svět může zachránit jen zločinec. Za další čtyři roky (2017) přišel Padouch 3, kde se ukazuje, že to vlastně není zase takový padouch.

Ledové království

Ledové království 2013 | USA | 12 - Dobrodružný; 16 - Animovaný; 10751 - Rodinný;
Sestry rozdílné jako den a noc, nebo spíš léto a zima. Elsa schopná vytvořit z ledu celé království, sněhulák Olaf, který dokáže rozehřát nitro svoji legračností, trollové a mnohem víc v kouzelné pohádce z dílny společnosti Disney. Pro film byl vytvořen generátor vloček a tak se zde objevuje 2000 různých typů.


V hlavě

V hlavě 2015 | USA | Animovaný, Komedie, Rodinný
Mladá Riley se odstěhuje ze svého rodiště a její emocionální hladina teenagera se dostává do konfliktu s novým prostředím. Radost, strach, hněv, znechucení i smutek se míchají do koktejlu, který může být trochu hořký. Život v San Francisku však může být i sladký a o tom je příběh především, že vše je o úhlu pohledu.


Jak vycvičit draka

Jak vycvičit draka 2010 | USA | Dobrodružný, Animovaný, Fantasy
Na severu, kde je drsné počasí a drsní obyvatelé a vše doplňují drsní draci. V tomto drsném prostředí se objeví jako hrdina nejhrdinovanější, který však není ani trochu drsný. Místo svalů používá hlavu a není to tím, že svalů se mu nedostává.

Snímek z roku 2010 doplnilo za čtyři roky druhé pokračování Jak vycvičit draka 2, který rozšiřuje sérií dobrodružství hrdinů prvního dílu. Rok 2019 pak přinesl třetí díl Jak vycvičit draka.

Toy Story: Příběh hraček

Toy Story: Příběh hraček 1995 | USA | Animovaný, Komedie, Rodinný
Příběh hraček sice vznikl před rokem 2010, ale díky mnoha pokračování do posledního desetiletí významně zasahuje. Každý z nás to v dětství tušil, že hračky po setmění ožívají a žijí vlastním životem. Druhý díl přišel v roce 1999, třetí díl o jedenáct let pozdějí: Toy Story 3 [2010] a rok 2019 přinesl čtvrtý díl nezbedných hraček.

To je tedy top deset nejlepších animovaných filmů. Lze namítnout, kde je Klaus [2019], španělský příběh, který rozbořil mnoho žebříčků nebo oslava, která se jen tak nevidí ve snímku Coco [2017]. A námitka by byla naprosto oprávněná, mohla by zaznít jiná, proč tu není to co tu je teď. Nikdy se nezavděčíte všem a to ani nebylo cílem. Je to jeden z mnoha seznamů nejlepších animovaných filmů a klidně může být i dovětek všech dob.

Přihlášení

Nemáte účet? Registrace

Další články