Seznam deseti nejlepších komedií.

Deset nejlepších komedií posledních deseti let

Komedie patří mezi divácky nejvděčnější žánry. Komedií pohrdne jen málokdo, komedie vzbuzuje emoce a přitahuje pozornost. Komedií se točí nepřeberné množství a je těžké se orientovat v záplavě filmů různých kvalit a proto existují seznamy komedií. 10 nejlepších komedií za posledních deset let.

Walter Mitty a jeho tajný život

10. Walter Mitty a jeho tajný život

Walter Mitty je věčný snílek, nesmělý romantik a editor fotografií časopisu LIFE. Ve svém životě nemá příliš potěšení a tak si žije svůj vlastní svět, kde se mění na hrdinu bojují proti zlu, ochránce bezbranných žen a dokonalého gentlemana. Prostě svůj pravý opak.

Snímek vznikl v roce 2013 v zemi za velkou louží a režii i hlavní roli si vzal na starost komediální guru Ben Stiller. Předlohou složila povídka Jamese Thurbera.

Kick-Ass

9. Kick-Ass

Teenager Dave se vzhlédl v komiksech, které nade vše miluje. Chce být jako hrdinové z příběhů, které dodávají jemu životu smysl. Přenáší se do fantazie a žije jejich životy. Jednoho dne se rozhodne být jako oni, ale neuvědomuje si, že mu chybí to nejdůležitější - superschopnosti.

O tři roky později vzniklo pokračování Kick-Ass 2, které oplývá stejnou atmosférou, ale ta trochu vyčpěla a tak se druhý díl již netěšil tak velké divácké přízni jako Kick-Ass 1. Ale za zhlédnutí jistě pro fanoušky prvního dílu stojí.

Deadpool

8. Deadpool

Wad Wilson byl členem speciálních jednotek, ale dostal rakovinu a tak se podrobil speciální léčbě. Ta mu dodala speciální schopnosti, ale výměnou za ně získal znetvoření. V podstatě se jedná snímek ze série X-Men, ale svojí primárně komediální rovinou tam úplně nepatří. Deadpool se popisuje jako Avokádo, co mělo se se starším Avokádem.

Každý úspěšný film je jako houba v lese, poblíž se nachází nebo vyroste bratříček. Stejné to bylo i v případě Deadpoola, úspěch předzaznamenal vznik snímku Deadpool 2, který byl natočen v roce 2018.

Strážci Galaxie

7. Strážci Galaxie

Dobrodruh Peter Quill ukradne tajemnou kouli, která měla mocnému padouchovi Ronanovi pomoct zničit Galaxii. Jenže sám na ochranu Galaxie nestačí a tak se musí spojit s dalšími hrdiny. Hrdinové to jsou vskutku netradiční. Ozbrojený mýval, humonoid vypadající jako strom, Gamorou a Draxem. Quill musí skupinu spojit, aby táhla za jeden provaz, což bude těžké, když každý táhne úplně jinam.

Mega úspěch Strážců galaxie zrodil další dvě pokračování: Strážci Galaxie 2 z roku 2017 Strážci Galaxie 3.

Divoké historky

6. Divoké historky

Historky, které spojuje divokost a nespravedlnost. Křivdy, kterým nemůžeme zabránit a dobré mravy nepřekračují, oni je přímo zadupávají do země. Černá komedie se španělským temperamentem z kuchyně bratrů Almodóvarů. Každá historka překračuje hranice až k prasknutí a uvolnění přichází často s humorem, protože nervy můžou přece rupnout každému.

Naprostí cizinci

5. Naprostí cizinci

Skupina přátel se sejde na přátelskou večeři a jak zábava vrcholí někdo navrhne dát mobilní telefony na stůl a společně sdílet všechny hovory a SMS zpráv. Jenže, každý něco skrýváme a zdá se, že všichni před ostatními skrýváme víc než by se zdálo. I ti, které známe nejlépe pro nás mohou být naprostí cizinci.

Zootropolis: Město zvířat

4. Zootropolis: Město zvířat

Nové moderní město Zootropolis hostí všechna zvířata jako Noemova archa. Každé zvíře pracuje pro blaho všech v oboru, které je pro něj nejbližší, proto se na úřadech setkáme s lenochodem a s králíkem v řadách policie. A kdo jiný by měl být lump než mazaná liška.

Zootropolis dosáhl svého času mnoho prvenství, stromy zde pro realičnost mají 30.000 listů, žirafa má 9 milionů pramínků vlasů a získal Oscara za Nejlepší celovečerní animovaný film. Naprosto oprávněně.

Jak vycvičit draka

3. Jak vycvičit draka

Hlavní roli ve filmu již měl kde kdo, i ze zástupců zvířat či z říše fantazie. Ve filmu Jak vycvičit draka se konečně dostalo i na draka. Příběh z drsné oblasti Vikingů, kde draci jsou drsní a krutí pojednává o drakovi, který je úplný opak. Je mírný a svým způsobem roztomilý.

Jak vycvičit draka je původně knižní série 12 knih, které v letech 2003-2015 napsala britská spisovatelka Cressida Cowellová. Netrvalo dlouho a draci se dostali do komiksů a z komiksů do filmu je to již jen kousek. V roce 2014 vyšlo pokračování se stejným názvem a číslovkou 2 a v roce 2019 třetí díl Jak vycvičit draka 3.

Zelená kniha

2. Zelená kniha

Drsňák Tony vyřeší každou patálii i proto si ho slavný černošský klavírista Dr. Don Shirley najme jako řidič a bodyguarda. Jenže oba jsou naprosto rozdílní. Tony je nepříliš kultivovaný a příliš nevzdělaný. Don je na druhou stranu kultivovaný až moc a oproti Tonymu je jeho vzdělání na úrovni profesora. Kombinace, která přinese mnoho humorných situací. Film podle skutečného přátelství dvou mužů natočil v roce 2018 Peter Farrely.

Nedotknutelní

1. Nedotknutelní

Velmi bohatý muž Phillipe zůstal po nehodě ochrnutý a potřebuje ošetřovatele. Udělá tedy konkurs a po široké škále certifikovaných ošetřovatelů a zdravotních sester si vybere bývalého kriminálníka. Důvod pro volbu je prozaický, nelituje ho a bere ho takového jaký je. Jenže oba muži jsou naprosto opačných charakterů i zájmů. Poslouchají jinou hudbu, jinak přistupují k ženám a vůbec, stejného nemají téměř nic. Tedy kromě silného přátelství, které se však teprve vybuduje. Střet dvou světů se inspiroval skutečnou událostí. Snímek Nedotknutelní z roku 2011 se dočkal i amerického remaku se stejným názvem a rokem výroby 2017.

Přihlášení

Nemáte účet? Registrace

Další články