Sám doma bude zase sám doma

Film Sám doma dostane nové zpracování od Disneyho

Chris Columbus natočil v roce 1990 nejúspěšnější film roku. Snímek se jmenoval Sám doma a jeho vliv se provibroval až do dnešních dnů. Nadčasová komedie o dětech a pozornosti rodičů je aktuální i dnes a Disney, který neustále vyhledává příběhy s podtextem si film vybralo pro znovuzpracování.

Projekt nového Sám doma je ve stádiu nabírání členů štábu. Každý týden je potvrzeno několik nových lidí, kteří se budou na filmu podílet. Film bude plný známých tváří, ale spíš z amerických obrazovek. Filmovou spoluúčast potvrdil účastník americké show Satruday Night Live Kenan Thompson, hlasová herečka známá z Toy Story 4 Ally Makiová a hlasový herec seriálu Rick a Morty Chris Parnell.

Pro Chrise Columbuse byl snímek Sám doma průlomový, kterým se nesmazatelně zapsal do historie Hollywoodu. Dalšími filmy to jen potvrzoval. Natočil ještě druhý díl Sám doma 2: Ztracen v New Yorku, který ještě dosahoval na paty úspěšného první dílu. Další díly již sérii stahovali do pekla zapomnění. Sám Chris Columbus pak už točil jen v první lize: Táta v sukni (1993), Andrew - člen naší rodiny (1999), odstartoval sérii Harry Potter úvodními snímky: Harry Potter a kámen mudrců (2001) a Harry Potter a tajemná komnata (2002) či Bohémové (2005). V roce 2015 přišel z oldschoolovou akční komedii Pixely. V současnosti natáčí pokračování komedie Vánoční kronika s názvem Vánoční kronika 2, který by měl jít do kin jak jinak než na Vánoce 2020.

Z důvodu vytíženosti Chrise Columbuse dostal režijní roli Dan Mazer, který scénáristicky stál za projektem Borat (2006) nebo Dávám tomu rok, což nemusí být špatná volba. Na komedie má Dan Mazer vlohy.

V novém ztvárnění Sám doma si zahrají Ellie Kemper (známá z filmu Ženy sobě), Rob Delaney (známý z filmů: Deadpool 2 nebo Rychle a zběsile 8), Archie Yates známý z filmu Králíček Jojo, Timothy Simons z filmů Velký draft nebo Husí kůže (2015). Mezi další hvězdy nového Sám doma se řadí: Ally Maki (Toy Story 4: Příběh hraček), Aisling Bea, Kenan Thompson (Hadi v letadlech a mnoho dalších. Natáčení stále probíhá a informace se uvolňují postupně. scénáristicky mají film na starosti scénáristé Saturday Night Live Mikey Day a Streeter Seidell. Za kameru usedne velmi zkušený Mitchell Amundsen, který stál za kamerou u snímků jako G.I. Joe (2009), Armagedon (1998), Transformers (2007) či Ostrov (2005).

Původní popis nového filmu Sám doma zmiňoval válku manželů proti dítěti, které jim něco ukradlo. Pak Disney uvedl, že se jedná o remake původního snímku Sám doma z roku 1990. Roli Kevina by měl převzít Archie Yates z Králička Jojo. Natáčení nového Sám doma již probíhá a koronavirová krize se dotkla i tohoto počinu a tak se předpokládaná premiéra v roce 2020 pravděpodobně přesune na rok 2021. Původní Sám doma prosvětlil vánoční atmosféru novou září, ale následujících pět pokračování mělo silně sestupnou tendenci co se týká kvality i humoru. Doufejme, že nový remake opětovně zažehne slávu Kevina a jeho rodiny.

Přihlášení

Nemáte účet? Registrace

Další články