Alenka v říši divů: Jste pozváni na velmi důležité datum

Alenka v říši divůRežie: Tim Burton

Hrají: Mia Wasikowska jako Alice Kingsleigh, Johnny Depp jako The Mad Hatter, Anne Hathaway jako The White Queen

 
 
Oblíbené
Oblíbené
Chci vidět
Chci vidět!

Nejsi přihlášen

Alenka v říši divů je nejenom návratem režiséra Tima Burtona (Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, Karlík a továrna na čokoládu) ke společnosti Disney, ale současně jde o sedmý film, na kterém spolupracuje s Johnnym Deppem (který byl v poslední době k vidění např. Ve filmu Veřejní nepřátelé či v trilogii Piráti z Karibiku). Film produkují Richard Zanuck (Yes Man), Joe Roth (Hellboy II: Zlatá armáda) a Suzanne a Jennifer Toddovi (Vdaná snoubenka), a vedoucím výroby je Peter Tobyansen. Scénář na motivy knih Alenka v kraji divů a Za zrcadlem a s čím se tam Alenka setkala spisovatele Lewise Carrolla napsala Linda Woolverton. Vizuálních efektů se ujal čtyřnásobný držitel Oscara Ken Ralston (Beowulf, Polární expres).

Společně s Johnny Deppem, Miou Wasikowskou, Helenou Bonham Carter a Anne Hathaway se ve filmu objeví i britský komik Matt Lucas (seriál Malá Velká Británie), který ztvárnil dvojroli Tydlitáka a Tydlitka, a pozoruhodný Crispin Glover (Beowulf), který se ujal role Staynea, Srdcového spodka.

Krátce o filmu Alenka v říši divů

Devatenáctiletou Alenku, občanským jménem Alice Kingsleyovou čeká zážitek, na který hned tak nezapomene. Když ji na viktoriánské zahradní slavnosti na její počest požádá o ruku Hamish, bohatý, ale přihlouplý syn lorda a lady Ascotových, sebere se a uteče pryč. Vydá se za králíkem v saku a s kapesními hodinkami, kterého viděla pospíchat po louce.

Bílý králík (kterého namluvil Michael Sheen) záhy zmizí do králičí nory. Alenka najednou pocítí zvláštní nutkání následovat ho, do nory spadne a po pádu, který působí skoro jako podivný sen, se ocitne v kruhové místnosti s celou řadou dveří. Poté, co si zkusí lahvičku s nápisem „Vypij mě“, jejíž obsah způsobí, že se zmenší, a koláčem, na kterém je zdobeně napsáno „Sněz mě“ a po kterém se zase zvětší, se jí nakonec podaří jedněmi z dveří projít a ocitá se v ohromujícím a fantastickém světě.

Tam se setkává s celou škálou pozoruhodných postav, od vychloubačného Plcha až po vyšinutého Kloboučníka (Johnny Depp), od zubící se kočky Šklíby (namluvil Stephen Fry) až po houseňáka Absaloma, kouřícího vodní dýmku (a promlouvajícího hlasem Alana Rickmana), od podivné Bílé královny (Anne Hathaway) až po její zlou starší sestru Srdcovou královnu (Helena Bonham Carter).


Komentáře