Indiana Jones a Dobyvatelé ztracené archy (1981)

1981 |  Dobrodružný, Akční  | 111 minut
Indiana Jones a Dobyvatelé ztracené archy
Average: 4,75
Rating Count: 8
You Rated: Not rated

Please log in to rate.

Rok 1936, Amazon/Tibet/Egypt. Indy je pověřen vládou Spojených států, aby našel Archu úmluvy se zvláštní mystickou silou, kterou chtějí získat pro své nekalé cíle nacisté. Indy uzavírá spojenectví s Marion Ravenwood a tato dvojice spolu prožívá jedno strhující dobrodružství za druhým.

Komentáře

Pro komentování je nutné být přihlášený.
Nemáš účet? Nevadí, rychlá registrace!

Komentáře k filmu

  • Alegoris: Indiana Jones je živoucí legenda a předchůdce všech novodobých dobrodružných filmů. Po tomto filmu už každý další dobrodružný film aspoň trochu kopíroval. Steven Spielberg není genius, ale má v sobě vnitřní dítě, které dokáže zmaterializovat svoje touhy a myšlenky - takže vlastně tak trochu génius je.

Trailer

Zajímavosti

  • Režisér Steven Spielberg musel natočit scénu, kde Indy utíká před obrovským balvanem, celkem desetkrát, aby získal záběry podle svých představ.
    Přidal: John.Wayne
  • Klobouk, který nosí Indiana Jones, byl vyroben v Londýně a jeho cena na aukci v roce 2018 dosáhla 393 600 liber, což je přibližně 11 500 992 Kč.
    Přidal: John.Wayne
  • Během natáčení v Tunisku onemocněl téměř celý štáb, kromě režiséra Stevena Spielberga, který jedl pouze konzervované špagety, které si nechával posílat. Tím se vyhnul místním problémům s hygienou.
    Přidal: John.Wayne

Hodnocení

Average: 4,75
Rating Count: 8
You Rated: Not rated

Please log in to rate.

Pro hodnocení je třeba se Přihlásit!Přihlášení

Nemáte účet? Registrace

Indiana Jones a Dobyvatelé ztracené archy

Sdílet na:

Odkazy

tmdb.org