Akční sci-fi Upgrade bude pokračovat jako seriál

06:06 | 6.6. 2020 | Seriál | Martin Kučera
Seriál UPGRADE

O implantaci čipu, který vylepší lidské schopnosti se mluví již dlouho. První pokusy také již proběhly. Filmový průmysl však bývá o něco víc napřed a dokáže technologie táhnout kupředu. Jedním z tahounů byl i snímek Upgrade z roku 2018. O scénář a režii se tehdy postaral Leigh Whannel, který má bohatou filmovou historii a tak se úspěch předpokládal automaticky. A když úspěch potvrdila i pokladna začalo připravování na pokračování.

Svět upgradů lidského plémě je nesmírně bohatý a film nemohl postihnout ani promile a tak se o pokračování ve formě instantního filmu Upgrade 2 příliš dlouho neuvažovalo. Přesun k seriálu byl přirozená volba. Příběh, který začal smrtí manželky hlavního hrdiny a technologickým vylepšením, který umožnil pomstu viníků se rozvine do dalších rovin. Nový seriál UPGRADE začne příběh rozvíjet několik let po událostech filmu.

Představte si svět ve kterém vláda využívá informační systém STEM ke sledování všech událostí ke kterému mohou mít přístup i jedinci s implantovaným čipem. Systém sledování je primárně určen ke snížení kriminality v populaci. "Myšlenka sledování lidí pomocí technologie je poměrně stará, ale čím dál aktuálnější", dodal Leigh Whannell.

I když byl původní film natáčen bez myšlenky k pokračování, tak úspěch filmu k pokračování předurčil jako sudička. Oznámení o natáčení seriálu UPGRADE zaznělo na tiskové konferenci produkční společnosti Blumhouse Production. Leigh Whannell si seriál vezme pod svá křídla a na scénáři se již intenzivně pracuje.Komentáře