Režisér Joel Schumacher si zahrál se smrtí a prohrál

05:06 | 23.6. 2020 | Joel Schumacher | Martin Kučera
Joel Schumacher

V New Yorku zemřel americký režisér, producent a scénárista Joel Schumacher. Agentura AP uvedla, že podlehl rakovině po roční bitvě. Filmový autor, kterého proslavil film Hráči se smrtí, svoji hru však neprohrál, protože díky svým filmům bude žít navždy.

Joel Schumacher se narodil 29. srpna 1939 a původně se měl živit jako módní návrhář, ale zakrátko se pomalu začal přesouvat k filmu. Nejdříve navrhoval filmové kostýmy pro Woodyho Allena (Spáč [1973], Interiéry [1978]) a pomalu začal zasahovat do scénářů. První jeho filmový pokus byl Příběh Virginie Hillové, shodou okolností také pátý snímek z bohaté kariéry Harveye Keitela. Další snímky následovaly postupně až k roku 1990, kdy natočil Hráče se smrtí, film, který mu otevřel dveře do Hollywoodu. O tři roky později svoji pozici potvrdil snímkem Volný pád.

Svoji hvězdu na hollywoodském chodníku slávy hollywoodská filmová legenda už dávno má, autor Batmana navždy tu bude také navždy. Zemřel ve věku 80 let, 29. srpna by mu bylo 81 let.Komentáře