Knižní série Škola dobra a zla bude i sérií filmovou

20:06 | 8.6. 2020 | Netflix | Martin Kučera
Soman Chainani Škola dobra a zla

Knižní série, která začala knihou Škola dobra a zla se začala vydávat od roku 2014 a rychle si získala čtenáře po celém světě. Druhý díl následoval další rok a s názvem Svět bez princů si rychle dobyl knižní trh. Další knihy následovaly. Kniha má v současnosti pět dílů a stala se pentalogií.

V prvním díle se hlavní hrdinka Sofie nebojí, že ji unesou. V jejím městě se totiž každé čtyři roky unášejí dvě děti. Sofie se bojí, že ji neunesou nebo ji dají do špatné školy. Děti se unášejí do Školy dobra a zla. Vybírá se jedno hodné dítě a jedno zlé. Z jedné bude princezna a z druhé zloduch.

Rychle rostoucí obliby knižní série si všimla i společnost Netflix a rozhodla se sérii zfilmovat. Režie se ujme ostřílený filmový matador Paul Feig (*1962), který má již zkušenosti ze seriálu Kancl (2005-2013), komedie Špión [2015] či remake Krotitelé duchů [2016]. Scénář si vezme pod patronát spisovatelka předlohy Soman Chainani a David Magee, který se podílel na scénáři filmu Pí a jeho život nebo Hledání Země Nezemě.

Pokud první film dopadne dobře, tak následující knihy v sérii budou mít cestu na stříbrné plátno vydlážděnou. Nicméně dříve než v roce 2022 snímek očekávat pravděpodobně nelze.Komentáře