Kristen Stewart si zahraje Dianu Spencer ve filmu

07:06 | 19.6. 2020 | Životopisný | Martin Kučera
Kirsten Stewart jako princezna Diana

Princezna Diana zahynula před více než 20 lety a okolnosti jejího úmrtí stále vzbuzují dohady o příčinách automobilové nehody, kdy zemřela i se svým přítelem.

Diana, princezna z Walesu se narodila jako Diana Frances Spencer, ale celý svět ji znal jako Princeznu Dianu. Narodila se v roce 1961 a v roce 1981 si vzala prince Charlese a v roce 1996 se rozvedli. O tři roky později Diana zemřela při automobilové nehodě.

Nový film o princezně Dianě má mapovat důvody jejího rozhodnutí k rozvodu během jednoho víkendu v 90.letech. Víkend, který v konečném důsledku zavedl Princeznu Dianu až ke smrtelné nehodě. Na hlavní roli byla oslovena Kristen Stewart známá jako Bella ze série Stmívání. Pro režii snímku byl vybrán Pablo Larrain, který získal několik filmových ocenění a nominací včetně nominace na Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

Scénář filmu s pracovním názvem Spencer píše Steven Knight známý jako autor seriálu Peaky Blinders či filmu Ticho před bouří (2019). Námět vychází ze skutečných událostí. „Je to silný příběh, který vlastně jen popisuju,“ řekl o své úloze Steven Knight. „Je to skvělý příběh, který může oslovit miliony lidí a to je přesně to co chceme,“ doplnil režisér Larrain.

Životopisný film Spencer by se měl začít točit začátkem roku 2021 a do kin by mohl jít před Vánoci 2021. Symbolické datum 31. srpna k 24.výročí její smrti je také ve hře.Komentáře