Sci-Fi horor Meg, který ovládl plátna kin dostane pokračování

10:10 | 25.10. 2020 | Horor | Barbora Boušková
Meg 2: Monstrum z hlubin opět na scéně

Hororový sci-fi thriller s Jasonem Stathamem, MEG: Monstrum z hlubin, pojednával o kapitánovi Taylerovi, který musel opustit svoji podmořskou posádku na dně Mariánského příkopu poté co na podmořskou stanici zaútočil obrovský žralok. Největší predátor, který kdy žil na Zemi se ukrýval v podmořské dutině a chrání své teritorium, kterým je celý podmořský svět.

Studio Warner Bros. najmula režiséra chystaného snímku Rebecca natáčený podle knihy Daphne Du Mauriera, který proslavil v roce 1940 svým filmovým zpracováním Alfred Hitchock. Ben Wheatley je zkušený filmový tvůrce a má za sebou deset snímků bez větších rozpočtů a ukázal, že propadáky rozhodně netočí. Natáčení filmu již dlouho ve filmovém světě nezávisí pouze na režisérovi, ale je to celá plejáda osob, kteří úspěch filmu ovlivňují. V pokračování sci-fi thrilleru MEG 2: Monstrum z hlubin nenechala společnost vlastnící práva nic náhodě. Scénář dostali na starost bratři Jon a Erich Hoeberovi, kteří stáli i za úspěchem předchozího filmu či filmových hitů jako Bitevní loď, Red či Red 2.

Příběh nově natáčeného pokračování je zasazeno do časového horizontu čtyř let po skončení událostí předchozího filmu. A filmové pokračování Meg 2 je již rozběhnutý projekt, který se posunuje k cíli již od roku 2019, kdy se začal psát scénář. Námětem původního filmu byla kniha z roku 1997 a od té doby spisovatel napsal o stejném tématu dalších 6 knih, takže inspirací pro delší sérií je přehršel. Filmová práva koupil v 90. letech Walt Disney a v roce 2015 je převzala společnost Warner Bros., která je nenechá ležet v šuplíku.

V druhém dílu Meg 2 si zahrají hrdinové předchozího dílu a tak se můžeme těšit na Jasona Stathama jako Jonase Taylora, Li Bingbinga jako Suyinu, Rainna Wilsona jako Jacka Morrise, Ruby Rose jako Jaxxe, Winstona Chaa jako doktora Zhanga a další. Jako producenti snímku MEG 2 se opět angažují Lorenzo di Bonaventura a Belle Avery. O chystaném projektu informoval The Hollywood Reporter [EN]. (Snímek Meg: Monstrum z hlubin na horrory.cz).Komentáře