Úzkosti žen jsou způsobeny potlačením emocí, řekla Portmanová

07:06 | 14.6. 2020 | Natalie Portman | Martin Kučera
Zdroj: Youtube

Natálii Portmanovou objevil pro film Luc Besson, když ji obsadil do svého filmu Leon o vztahu mladé Mathildy a profesionálního zabijáka. Poté následovalo mnoho filmů, které do její záře vlévalo mnoho paliva. Se slávou však přichází i odvrácená strana polní trávy, ztráta soukromí a úzkostné stavy. Více se o tom rozhovořila v interview pro Harper's Bazaar a Hollywoodreporter.

Ženy byly socializované, aby věřily, že necítí zlobu, ale jen smutek a naštvanost,“ uvedla na úvod Portmanová. „Po tomto uvědomění došlo k posunu v mé mysli a uvědomila jsem si, že při pláči jsem vlastně naštvaná a neměla jsem naučený jiný způsob projevu,“ doplnila Natálie.

Na ženách je nejvíc ceněn vzhled a je skoro jedno co umí, to samozřejmě má na psychiku obrovský dopad,“ odpověděla Portmanová na otázku "Čeho si svět nejvíc váží na ženách?“ Natálie Portmanová se však neutápěla v úzkostných stavech, ale aktivně bojovala proti světlu, které se ji snažilo nasvítit jen z jedné strany. Vstoupila aktivně do hnutí Time's Up, které bojuje proti postavení žen v současném světě. Nejznámější aktivita je #MeToo.

Moje působení v hnutí Time's Up mě nesmírně inspirovalo, ženy jako Kerry Washington nebo America Ferrera vytvářejí působivou tvůrčí práci a současně se starají o své rodiny. Velmi inspirující,“ dovysvětlila Portmanová.

Zdá se, že Natálie Portmanová hledá inspiraci v jiných ženách. Jedna z dalších žen co ji ovlivnily patří Maria Grazia Chiuri, což byla první žena v pozici kreativní ředitelky francouzského domu Dior. Sama o ní říká: „Fascinuje mě její vliv na ostatní ženy a co dokázala ve světě módy. Je úžasné mít ženu, která chápe ostatní ženy a pomáhá jim rozhodnout co mají nosit.

V souvislosti s posunem názorů a svými aktivitami na podporu žen společnost Marvel oznámila, že Natálii Portman byla obsazena do chystajícího komiksového snímku Thor: Love and Thunder jakoby role byla v symbióze s jejím postojem. Symbolickým vystoupením ze dveří úzkostí vstupuje Natálie do role akční hrdinky, ženské podoby Thora. Snímek Thor: Love and Thunder je oznámen na leden 2022.Komentáře