Sean Connery a jeho filmy

Pět nejlepších filmů, které po sobě zanechal Sean Connery

Sean Connery se narodil v roce 1930 a první filmy začal točit od roku 1954, v souběhu se věnoval i kulturistice a na všech polích dosáhl světového věhlasu. Známý se stal i jako James Bond, ale není to jeho jediná tvář, těch má desítky.

Top pět nejlepších filmů Seana Conneryho

5. Goldfinger

V roce 1964 natočil Sean Connery legendární film Goldfinger, kde se jako James Bond postavil zločinci světového formátu. Goldfinger byl v pořadí třetí film o Jamesi Bondovi. Film Goldfinger je mnohými považován za nejlepší bondovku.

Auric Goldfinger je boháč s tak velkou váhou jako zlato, které ho přitahuje. Goldfinger plánuje zaútočit na pevnost Fort Knox a doslova ochromit celou americkou měnu na celá desetiletí. Tomu se musí postavit James Bond, agent s přízviskem 007.

4. Jméno růže

Gotická detektivka z roku 1980, která byla zfilmovaná o šest let později byla další metou Seana Conneryho, další z rolí, kde zazářil a zapsal se do podvědomí filmového diváka. Františkánský kněz Vilém z Baskervillu v podání Seana Conneryho byl ve filmu Jméno růže zrovna tak přirozený jako když hrál Jamese Bonda. Divák mu věřil každé slovo.

3. Neúplatní

V roce 1987 představil slavný režisér Brian De Palma svůj kriminální thriller z dob prohibice Neúplatní a kromě skvělého Kevina Costnera ve filmu zářil i Sean Connery. Všechny top filmy Seana Conneryho se pravidelně umisťují v přehledech nejlepších filmů vůbec, ani Neúplatní není žádnou výjimkou.

Neúplatní přenáší diváka do roku 1930, ke vrcholí prohibice a Chicago ovládá Al Capone. Miliardy dolarů z obchodu plynou i do řad policistů, téměř ke všem aspoň trochu důležitým. Kromě čtyř neúplatních, kde jedním z nich je samozřejmě Sean Connery.

2. Skála

Veleúspěšný reklamní režisér Michal Bay si v roce 1995 zkusil natočit celovečerní film a hned se stal megahitem, ten film byl Mizerové. Další rok natočil svůj druhý film (Skála) a ten se stal dalším hitem a i díky Seanu Connerymu se stal téměř kultovním.

Skála s Sean Connerym

Film Skála pojednává o generálovi, kterého semlela vojenská čest, byrokracie a vlastní slib. Slíbil pomstít smrt vlastenců, svých lidí, které odmítla vláda uznat jako hrdiny. Tak ovládl vězení Alcatraz a namířil na město smrtonosné rakety, požadoval miliony dolarů, aby je poslal rodinám mrtvých vojáků a něco pro své spolupachatele, které motivovali spíše peníze. Jenže je tu člověk, který zná Alcatraz jako vlastní boty, protože z něj jako jediný dokázal před mnoha lety utéct. Tajný britský agent, kterého zavřeli a zahodili klíč a teď je jejich jediná záchrana.

1. Indiana Jones a Poslední křížová výprava

Třetí pokračování Spielbergovi série o archeologovi Indianu Jonesovi není jen další snímek v řadě. Podle hodnocení se jedná o díl nejlepší a i sám Steven Spielberg se dal vědět, že Indiana Jones a Poslední křížová výprava je jeho nejoblíbenější. Sám Sean Connery si snímku také cení vysoko a není divu, film vydělal půl miliardy amerických dolarů a ve světě filmů je to ukazatel úspěšnosti.

Sean Connery za svůj život natočil na 80 filmů. Vybrat z nich pět nejlepších je velmi těžké a určitě v obdobných seznamech může figurovat film Nejdelší den nebo film Pahorek z roku 1962, ale i Hon na ponorku či Srdečné pozdravy z Ruska nejsou špatné filmy. Kvalitních snímků má Sean Connery přehršel a tento článek si nečiní za cíl je vyjmenovat, spíš připomenout osobnost, která byla svým způsobem jedinečná.

Přihlášení

Nemáte účet? Registrace

Další články