Nový prequel Vetřelce od Ridleyho Scotta

13:06 | 4.6. 2020 | Vetřelec | Martin Kučera
Další díl Vetřelce

I když projekt nového Vetřelce je stále v úrovni klíčení, tak Ridley Scott se několikrát zmínil, že o třetí část prequelů Vetřelce má eminentní zájem. Čekalo se ještě na komerční úspěch Prometheuse [2012] a Covenantu [2017], oba díly byli ziskové a tak by v cestě dalšímu Vetřelci nemělo nic stát v cestě.

Sám Ridley Scott se o tématu zmínil několikrát a při posledním rozhovoru pro filmový magazín Film Inquire doslova řekl: "Ve světě Vetřelce je už mnoho najetých kilometrů, ale stále je zde mnoho neprozkoumaných míst. Mnoho fanoušků zajímají odbočky z různých křižovatek, které se ve filmech objevilo." - "Všechny své filmy nechává s více či méně otevřeným koncem a nechává si otevřenou cestičku ze které může později vybudovat dálnici," dodal producent posledního Vetřelce.

Poslední Vetřelec s názvem Covenant utržil 240 milionů dolarů a i přes rozpočet necelých 100 milionů byl zisk přijat ve světle jiných hitů rozporuplně. A tak se upřednostnilo natáčení jiných filmů, které podle investorů měly větší potenciál.

Ridley Scott patří mezi nejvytíženější osoby v Hollywoodu a v plánu má pokračování dalšího svého hitu Gladiator. Natáčí film Poslední souboj podle scénáře Bena Afflecka, který ve filmu hraje i hlavní roli a v plánu je i Královna a země podle scénáře Olivie Milch. V každém případě je nový Vetřelec zmiňován čím dál častěji a příprava byla oficiálně zmíněna.Komentáře