Pátý Indiana Jones bez Spielberga

14:06 | 5.6. 2020 | Indiana Jones | Martin Kučera
Indiana Jones 5

První Indiana Jones vznikl před čtyřiceti lety a rychle se zapsal do podvědomí široké veřejnosti. Indiana Jones se stal symbolem dobrodružství a ukázal archeologii ve zcela novém světle. Ve všech čtyřech filmech nás provázel profesor s kloboukem a bičem a i když původně měla být série pouze třídílná tak přání mívají silnou moc.

Volání fanoušků a obdivovatelů Indiana Jonese bylo v roce 2008 vyslyšeno natočením Indiana Jonese a Království křišťálové lebky. Původní autoři se sice zdráhali, ale tam kde šustí peníze nejsou protesty slyšet příliš hlasitě. Čtvrtý díl nebyl přijat příliš vřele, ale díky globalizaci vydělal nejvíce peněz. A tak se o pátém dílu mluví již od uvedení dílu čtvrtého.

Zaseté semínko přání nového pokračování klíčilo po celých dvanáct let a i když Steven Spielberg se pozice režiséra vzdal, tak jeho nástupce má plnohodnotné jméno pro převzetí trůnu. Nový Indiana Jones, který zatím nemá jméno vzniká pod mediálním studiem Disney a na režisérskou židli má usednout James Mangold. Producenti nového filmu stáli za mnoha hity jako E.T Mimozemšťan či série Jurský park. Premiéra nového Indina Jonese 5 je stanovena na 29. července 2022, uvedl americký magazín Hollywood Reporter.

"Nový Indiana Jones bude sequel předchozích dílů," uvedl producent Frank Marschal. Současný generální ředitel firmy Disney dodal: "Pátým dílem Indiana Jonese celý franšízový projekt rozhodně uzavřen nebude," takže se můžeme těšit na nějakou podobu znovuvzkříšení a rozšíření.Komentáře