Rowlingové názory pod útokem Rona Weasleyho

11:06 | 15.6. 2020 | LGBT | Martin Kučera
Rupert Grint

J.K. Rowlingová začala psát na svém Twitteru příspěvky, které útočily na komunitu LGBTQ a těm se to samozřejmě nelíbí. Spousta osobností se komunity zastala a snaží se názory Rowlingové dostat za hranice všeobecné morálky.

Názory kolem různých skupin se vyvíjejí v čase a o tom co je normální rozhoduje většina, proto je důležitý každý hlas v tomto slovním souboji. Toho si je vědom i představitel Rona Weasleyho ze série Harry Potter. Rupert Grint se vydal po stopách svých předchůdců, kdy Emma Watsonová prudce zareagovala na názory Rowlingové a později se přidal i Daniel Radcliffe alias Harry Potter, který se své filmové partnerky v boji proti Rowlingové zastal.

Rupert Grint vydal oficiální prohlášení, kde doslova řekl:

Pevně stojím za trans komunitou a opakuji emoce vyjádřené slovy mými vrstevníky. Trans ženy jsou skutečné ženy a trans muži jsou opravdoví muži. Všichni máme právo na život plný lásky bez předsudků.
Zareagoval tak primárně na slova Rowlingové o tom, že pravé ženy menstruují. Na svém webu jkrowling.com napsala Rowlingová rozsáhlou reakci o rozsahu více než 11 normostran, kde slova jako trans jsou zastoupené ve 2 % případů.

Zdá se, že argumenty zde už nejsou důležité, bojuje se o samotnou podstatu významů mnoha slov a o vnímání celé řady lidí. Události kolem komunity LGBT formují významy slov v budoucnosti. Celá událost je pozitivní z úhlu pohledu moci síly slov, kde vládkyně ve vytváření světů pomocí slov je poražena svými vlastními výtvory jako zlá čarodějka ve světě Zmijozelu. „Není důležité jak moc dokážete vládnout slovy, emoce a láska nakonec zvítězí,“ nám říká poselství slovní přestřelky, které právě probíhá.Komentáře