Seriál Hanna

Amazon Prime Video se chystá na třetí sérii seriálu Hanna

V roce 2011 natočil americký režisér Joe Wright dobrodružný thriller Hanna o dívce, kterou její otec vytrénoval k přežití. „Zabij nebo zemřeš,“ i tak by se dala shrnout její víra. Scénárista David Farr však potenciál filmu zcela nevytěžil a napsal pokračování, které se promítlo do seriálu Hanna. První série vyšla v roce 2019 a druhá série následovala další rok.

Seriál Hanna se vysílá na stanici Amazon Prime Video a sklízí zájem diváků. Originální koncept směsice dobrodružného thrilleru s prvky sci-fi je pro diváky zajímavá kombinace. Není žádným tajemstvím, že dívka je produktem CIA z programu UTRAX, kde DNA dětí bylo vylepšeno o 3 % vlčí DNA pro vyšlechtění super vojáků. Erik se o dívku stará a dobře ví, že střet se CIA bude bez důkladné přípravy smrtelný a tak ji důkladně trénuje a cvičí.

První díl nového seriálu Hanna vyšel 3. února 2019 a druhá série odstartovala 3. července 2020. První díly druhé série dávají tušit vzrůstající zájem a tak třetí sérii nic nestojí v cestě. To je totiž pro natáčení dalších pokračování pro seriály stěžejní - schopnost získat zájem a mít vzrůstající tendenci. Navíc se o pokračování v kuloárech již hovoří.

Novodobou éru mladých dívek se schopností zabíjet pravděpodobně odstartoval Luc Besson se svým snímkem Brutální Nikita, který se také dočkal seriálového zpracování a zároveň se stal ve svém zaměření kultovním. Tento směr podtrhl o čtyři roky později snímkem Leon s mladou Matildou, která se po smrti svých rodičů rozhodla pomstít viníkům. Na pomstu byla příliš mladá a nezkušená, ale osud ji přihrál do cesty nájemného vraha. Leon se pravidelně umísťuje v seznamech filmů, které musíte vidět a tak určitý druh inspirace byl očekáván a i vítán.

Matilda z filmu Leon byla 12letá dívka, která se nebála vzít do ruky zbraň. Hanna je o tři roky starší a k odlišení má zvláštní schopnosti dané vylepšenou DNA. Srovnání může být čistě subjektivní a některé prvky se dají srovnat s jiným zdroji inspirace, ale o tom je celý svět a ten filmový obzvlášť - o proudech, které se občas stanou silným tokem jako třeba Hanna.

Přihlášení

Nemáte účet? Registrace

Další články