Václav Havel ve filmu Havel

Trailer: Porevoluční prezident v novém životopisném filmu HAVEL

Nejvýraznější postava disidentského života Václav Havel se za dob dávno minulých formoval do osobnosti, která se plně projevila až po revoluci. Snímek Havel mapuje jeho předrevoluční vývoj a život, film je zasazen do let 1968 až 1989. Trailer nám dává ochutnat jeho formování, cestu volnomyšlenkářského spisovatele přes bojovníka za lidská práva až k charakternímu prezidentovi.

Režisér a scénárista filmu Slávek Horák studoval režii na pražské FAMU, ale díky svému výraznému talentu ho svět zatáhl do mnoha projektů a tak nemohl studium dokončit. Školou mu byl sám život, natočil stovky reklamních spotů pro nejvýznamnější firmy celého světa. Stejně jako Havla formoval jeho životní úděl, tak Slávka zformovaly předchozí zkušenosti, prošel si vývojem k dnešnímu režisérskému umu. Hlavní role Václava Havla se ujme Viktor Dvořák a jeho manželku ztvární Anna Geislerová. K dokreslení dobového ducha se objeví (i v traileru) Jiří Bartoška jako filosofický disident Jan Patočka a Martin Hofmann jako svérázný Pavel Landovský.

Životopisný film Havel přichází správně načasován jako blaničtí rytíři v době krize, kdy je potřeba národ opět pozvednout. Trailer dává tušit vykreslené postavy do detailu fyzických podob i duševních pochodů.

Přihlášení

Nemáte účet? Registrace

Další články