Bojovnice Mulan Disneyová

Trailer: Mulan, dcera bojovníka, která zaujme jeho místo

Rozkaz jeden muž na rodinu musí jít bojovat za císaře dorazil i do rodiny mladé Mulan. V rodině je jen nemocný otec a tak se Mulan rozhodne vzít jeho úlohu na sebe. Vezme si mužský šat a s mečem se probojuje až k titulu největší bojovník, kterého kdy Čína poznala.

Mulan se nám v traileru představuje jako neohrožená mladá dívka, která vládne mečem jako jiné dívky vějířem. Když přijedou císařovi verbíři, tak otec nemůže nabídnout k službám syna, protože mu osud nadělil jen dcery a nabídne sebe. Dcera si uvědomuje, že otec na tom není úplně zdravotně nejlépe, tak se rozhodne vzít roli bojovníka na sebe.

Epický příběh o cestě Mulan má svůj odraz v legendách Číny. Ztvárnění dobrodružství ve filmu Mulan si vzala pod svá křídla společnost Disney. Režisérský kabátek si oblékla novozélandská Niki Caro stojící za cenami ověnčenými filmy jako Pán velryb (2002) nebo Její případ (2005). Hlavní roli Mulan ztvárnila Yifei Liu, která je úspěšná modelka i zpěvačka a ve filmu se také neztratí. Yifei můžeme znát z filmu Zakázané království nebo Krvavé císařství, ale vypadá to, že svět si ji nadále bude pamatovat jako Mulan.

Přihlášení

Nemáte účet? Registrace

Další články