Trailer: hororový snímek Relic nás ovane děsivostí a temnotou

07:06 | 15.6. 2020 | Horor | Martin Kučera
Trailer hororového snímku Relic

Režijní debut Natalie Eriky Jamesové, která se podílela jako člen štábu na projektu Upgrade o třech generacích žen nad kterými visí prokletí. Z duchařského hororu z prostředí starodávného sídla na nás dýchne temnota a zoufalství situace.

Režisérka australského původu s japonskými kořeny zasadila příběh do gotického prostředí, které samo o sobě vytváří atmosféru děsivosti zadírající se pod kůži. Tři generace žen jsou pronásledováné duševní nemocí nejstarší z nich. Matka a babička v jedné osobě jednoho dne záhadně zmizí a dcera s vnučkou se ji vydají hledat. Trojice se musí postavit traumatům a démonům své minulosti.

Psychologické vykreslení jednotlivých postav vytváří dohromady organismus, který prorůstá filmem jako kořeny obrovského stromu. Strom se jmenuje demence, kterým trpí nejstarší babička a kořeny jsou všechny tři ženy, čímž se kruh uzavírá.

Duchařský horor Relic sbírá hodnocení všude kam zavítá. Na serveru filmových recenzí Rotten Tomatoes sesbíral ihned po uvedení plný počet 100 % hodnocení. Na filmovém festivalu Sundance sklidil nadšení kritiků i diváků.


Trailer Relic 2020


Komentáře