New Constantine pro HBO Max

Návrat Keanu Reevese jako Constantine v režii J.J. Abramse

V roce 2005 se vřítil na filmová plátna snímek Constantine, který působil jako zjevení. Keanu Reeves zde balancoval na hranici mezi démony a anděly a snažil se najít vlastní klid skrze boj se zlem. Snímek za 100 milionů dolarů vydělal více než dvojnásobek. Docela slušné skóre na první celovečerní film Francise Lawrence. V dalších filmech jen potvrzoval režisérské kvality, které získal natáčením hudebních videoklipů. Svoji režisérskou laťku nadále držel velmi vysoko, což se můžeme přesvědčit ve filmech jako Já, legenda (2007), trilogii Hunger Games (2013-2015) nebo Rudá volavka

Co byla pro Francise Lawrence vstupní brána do filmového světa, tak režisére nového Constantina je ostřílený matador. Jméno J.J. Abrams, který je s novým filmem spojován je znám díky seriálu ZTRACENI a pak už točil samé vysoce ceněné snímky. Hodně se angažuje v sériích Mission Impossible a Star Trek. Keanu Reevese není třeba příliš představovat, ten je superznámý díky trilogii Matrixu a v poslední době září v trilogii John Wick. Mimochodem obě tyto trilogie čeká za dva roky čtvrté pokračování. Tato kombinace tvůrců a námětu prostě nemůže dopadnout jinak než spektakulárně.

Připravovaný akční film s hororovými prvky má být natočen pod patronátem HBO Max, která samozřejmě uzurpuje výhradní práva. O novém Constantinovi se hovoří průběžně od roku 2005. I když se původní snímek Constantine setkal s rozporuplným přijetím kritiků, tak postupně od diváků získal status kultovního filmu. O snímku se začalo hovořit v souvislosti s jinou postavou, Zatannou, která také vystupovala v DC Comics spolu s Constantinem. Zatanna vyrůstala s Batmanem a měla důvěrný vztah s několika postavami ze světa DC Comics včetně Johna Constantina.

Přihlášení

Nemáte účet? Registrace

Další články