Nový sci-fi thriller Moonfall od režiséra Dne nezávislosti

06:06 | 17.6. 2020 | Roland Emmerich | Martin Kučera
Spadne na nás v Moonfalu Měsíc?

Rollanda Emmericha jistě netřeba představovat, čas od času se nám představí sám. V pravidelných intervalech vydává nové filmy, které se často zabývají destrukční myšlenkou. Například ve filmu Den nezávislosti (1996) málem zničil Zemi, naštěstí se mu to nepodařilo a tak to za dva roky zkusil znovu s Godzzilou. Nyní na nás chce shodit celý Měsíc. Je to nebezpečný muž.

Měsíc lidi fascinuje od počátku věků a strach je sůl pro tuto fascinaci, “ osvětlil svůj plán Emmerich. K detailnímu scénáři se odmítl vyjádřit, možná se ještě piluje, zaspekuloval si magazín deadline. „Tento projekt jsem plánoval delší dobu a částka na natočení by měla obtočit částku 150 milionů dolarů, “ dodal Emmerich o projektu Moonfall.

Každý megafilm potřebuje filmové hvězdy, aby osvětlily celkový příběh a ve filmu Moonfall to nebude jiné. Rolland Emmerich obsadil Halle Berry, kterou známe jako Catwoman nebo z gotického hororu Gothika. Druhá hvězda do páru bude Patrick Wilson, který nás oslovil v sérii V zajetí démonů, v thrilleru V pasti (2005) či Strážci.

Základní červená niť snímku Moonfall se bude vinout od tajemné síly, která odkloní Měsíc z oběžné dráhy a dostane se na kolizní dráhu se Zemí. Záchranný tým nebude mít dost času na spuštění mise a tak se vytáhne plán B. Scénáře se ujal sám Roland Emmerich a spolupracoval s Haraldem Kloserem, což je skladatel, který vytvořil soundtracky pro filmy: 2012, Vetřelec vs. Predátor, Den poté nebo 10 000 př.n.l. Takže se s Emmerichem znají poměrně dobře. Trojici scénáristů uzavírá Spencerem Cohenem, scénárista sci-fi thrilleru Extinction.

V Emmerichově filmech je lidstvo přivedeno na samý okraj propasti, podívá se dolů a nespadne. Uvidíme jak to bude v Moonfallu, ale tragický konec se v Hollywoodu u megafilmů nenosí. Sean Connery by je počastoval nějakou peprnou nadávkou. Zdá se, že rok 2021, kdy má velkofilm vyjít bude opět filmově našlapán.Komentáře