Sean Connery se k filmu už nechce vrátit, víme proč

11:06 | 16.6. 2020 | Sean Connery | Martin Kučera
Sean Connery

Sean Connery byl aktivní herec v letech 1954 - 2003, proslavil se jako James Bond, zazářil jako William von Baskerville ve Jménu růže z roku 1986. Získal Oskara za svůj projev v Neúplatních a byl filmovým otcem Indiana Jonese a tím výčet jeho zapamatovatelných rolí nekončí, ale jen začíná.

V roce 2003 natočil svůj poslední plnohodnotný snímek Liga výjimečných, který nebyl přijat kritikou příliš vřele, ale to důvod odchodu do filmového důchodu nebyl. Dosáhl vrcholu ve všem kam svým světlem zazářil, v roce 1999 byl zvolen za „Nejvíc sexy muž století“. Titulů jako „Největší žijící Skot“ nebo rytířské ocenění, které mu dodává pravomoc nosit titul sir má plnou truhlici. Jenže odvrácená strana slávy postupně gradovala.

V roce 2006 uvedl, že odešel do důchodu. Rok poté sice uvažoval o návratu, ale nakonec si to rozmyslel. Pravý důvod nikdy oficiálně neuvedl, ale je známo spoustu jeho názorů i konfliktů. Spolupráce na posledním filmu s režisérem Stephenem Norringtonem „byla velmi frustrující a Norrington by měl být zavřen do psychiatrické léčebny za šílenství,“ zdůvodnil Sean Connery neúspěch snímku. Obecně považoval nové poměry v Hollywoodu za nesourodé s jeho charakterem.

Na svém oficiální webu napsal: „Kdyby mě něco mohlo vytáhnout z důchodu, tak by to mohl být pouze Indiana Jones.“ Nabídku na pokračování role otce Indyho skutečně dostal, ale do projektu Indiana Jones a Království křišťálové lebky se nakonec nezapojil.

Na konci svého působení v Hollywoodu byl často rozhněván a popisoval mnoho režisérů jako idioty co se snaží vymačkat herce jako citrón. „Mám plné zuby idiotů, kteří vytvářejí čím dál větší propast mezi dobrými a špatnými filmy“ uvedl v rozhovoru Connery. Souvislost s posledním snímkem a režisérem pro kterého byl film také posledním je pravděpodobná.

Hollywood je přesycen remaky a nesmyslnými pokračováními nepříliš dobrých filmů, “ rozvášnil se Sean Connery o pár let později. „Celý průmysl se kompletně změnil.“ uzavřel Connery hořekování.

Snímek Liga výjimečných pravděpodobně nestál za ukončením jeho kariéry osamocen, nevyskytla se žádná nabídka, která by oslovila jeho skotskou duši. „Filmový legend odešel do důchodu, protože mu nabízeli samé role starších mužů a Sean touží po romantickém dobrodružství, “ citoval deník Telegraph Michaela Caina. Hollywood nemá role pro starší herce s mladou myslí a to stálo za ukončením Seana Conneryho v Hollywoodu.

Sean Connery žije s manželkou Micheline Roquebruneovou na Bahamách a do rodného Skotska se každý rok vrací na tři měsíce. Je to maximální doba, aby nemusel platit ve Skotsku daně. Bohatý a úspěšný Sean Connery nezapře skotskou krev ani v tomto ohledu. Čas od času je vyšetřován pro daňové úniky, žije jak se zda na hraně zákona. Stejně jako role, které ho provázely celý život.Komentáře