Mel Gibson urážel Židy a Gaye a Winona Ryder ho slovně zbičovala

07:06 | 25.6. 2020 | Mel Gibson | Martin Kučera
Gibson vs. Ryderová

Mel Gibson se dostal až na samý vrchol Hollywoodské hory slávy, točil drahé filmy a ovíjel se pozorností médií. Pak ho Winona Ryder obvinila na jednom z velkých hollywoodských večírků, že má antisemitské a homofobní komentáře a od té doby ho na žádný velký večírek nepozvali. A nejen to, dokonce ani pořádný film mu nikdo nesvěřil.

Mel Gibson se zapsal do podvědomí diváků hned z kraje své kariéry, kdy natočil film Šílený Max (1979), Smrtonosná zbraň (1997), Statečné srdce (1995), Spiknutí (1997). Pak si sedl za režijní pult a natočil velmi úspěšné snímky jako Umučení Krista (2004) či Apocalypto a jeden večírek mu zničil kariéru. Nebo spíš to byla série prohlášení o skupinách v nadpisu. Možná to nebyla pravda jak nyní říká nebo toho hořce lituje a tak si začal sypat popel na hlavu. Učinil sérii prohlášení, že „Winona Ryderová před deseti lety lhala a nyní lže také.“ Prohlášení zveřejnil magazín Variety.com. Winona Ryder totiž v nedávném rozhovoru pro The Times znovu otevřela otázku Mela Gibsona a stále tvrdí to co před deseti lety. Mel Gibson sice už netočí megafilmy, ale občas si zahraje, jako třeba v nedávném filmu Síla přírody (Force of Nature).

Winona Ryderová zopakovala celý inkriminovaný dialog s Melem Gibsonem. „Byli jsme na večírku s jedním mým dobrým přítelem,“ začala Winona své vyprávění reportérce. „Mel Gibson kouřil doutník a všichni jsme se účastnili nezávislého tlachání a konverzovali spolu a pak řekl mému příteli, který je homosexuál: »Moment, nedostanu AIDS?« a začal se smát. Pak se objevilo něco o Židech a Gibson na to zareagoval: »Nepracoval jste v židovské spalovně?«, což mě přivádělo do velkých rozpaků,“ dokončila příběh Winona.

Nebyl to osamocený incident, v roce 2006 zatkla policie Mela Gibsona za řízení pod vlivem omamných látek a při této příležitosti řekl: „Židé jsou zodpovědni za všechny války na světě!“ Od té doby jeho působení na vrcholu Hollywoodu skončilo. Návrat ve velkém stylu ho čekal v roce 2016, kdy natočil Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny za což byl nominován na Oskara a samotný snímek získal tuto cenu za Nejlepší zvuk a Nejlepší střih. „Slova jsou silnější než meč.“ je citát, který různými modifikacemi přežívá celá staletí a je stále platný. Slova srazila Mela Gibsona na kolena a když se pozdvihl z popela, tak se vrací jako bumerang.Komentáře